مقالات

تشخیص گلاب اصل از تقلبی

تشخیص گلاب اصل

تشخیص گلاب خالص از تقلبی

در این مقاله میخواهیم به شما یاد بدهیم که چگونه می توانید گلاب اصل را از گلاب تقلبی تشخیص دهید.

گلاب یکی از پر مصرف ترین عرقیات می باشد که در کاشان تولید می شود. و به دلیل قیمت بالای آن در برخی از فروشگاه ها گلاب اصل را به جای گلاب تقلبی می فروشند. و به جای فروش اصل آن گلاب، اسانس آن را می فروشند.

در اینجا می خواهیم چندین ملاک را بررسی کنیم. و شما با بررسی این ملاک ها بتوانید گلاب اصل را از گلاب تقلبی تشخیص بدهید.

رنگ گلاب باید چگونه باشد؟

ملاک اول برای تشخیص گلاب اصل از تقلبی رنگ آن است. رنگ گلاب اصل کاملا شفاف و زلال است.

خرید گلاب درجه یک

گلاب درجه یک

تصویر بالا را مشاهده کنید. می بینید که رنگ گلاب کاملا شفاف و زلال می باشد. اگر دیدید که رنگ گلاب کدر یا طور دیگری بود بدانید که به احتمال زیاد آن گلاب غیر اصل و تقلبی می باشد.

خب بریم سراغ ملاک های بعدی تشخیص.

عطر و بوی گلاب اصل چگونه است؟

ملاک دوم برای اینکه بتوانیم گلاب تقلبی را از گلاب خالص تشخیص دهیم عطر و بوی گلاب است. عطر و بوی گلاب خالص ملایم هست. و به آرامی در فضا پخش میشه. ولی اگر بوی گلاب بلافاصله در فضا پخش بشه نشان دهنده این است که آن گلاب تقلبی است. و اسانس آن است.

یک ملاک دیگه هس که از همه مهم تره.

مزه گلاب خالص باید چگونه باشد؟

ما تا الان 2 تا ملاک رو برای تشخیص گفتیم. ولی ملاک آخر که از همه هم مهم تر هست مزه آن گلاب است. مزه گلاب باید گونه ای باشد که انتهای حلق رو کمی تلخ کنه. البته این نکته قابل ذکر هست که هرچی تلخی گلاب بیشتر باشه درصد آن گلاب بالاتر است. ولی به این نکته توجه کنید که گلاب تقلبی یا ناخالص تلخی نداره. یا اگر هم تلخی داشته باشه سر زبون رو میسوزونه.

 

ما 3 نوع گلاب در مجموعه دکترگلاب داریم. گلاب اعلا، گلاب سنگین و گلاب دوآتیشه. که به ترتیب از اول به اخر تلخی بیشتر میشه چون درصد آن گلاب بالاتر میره. البته ما در گلاب دوآتیشه مراحل گلاب گیری رو 2 بار انجام می دیم. شما می توانید این گلاب ها را از سایت دکترگلاب تهیه کنید و در صورت هرگونه نارضایتی و عدم رضایت محصول خودتون رو برگردونید و هزینه اش رو پس بگیرید.

برای خرید می تونید روی لینک های زیر کلیک کنید.

گلاب اعلا.

خرید گلاب سنگین.

خرید گلاب دو آتیشه.